Internetowy Portal Informacyjny sołectwa Poręba powstał na przełomie kwietnia i maja 2011 roku, z inicjatywy nowo wybranej sołtys Gabrieli Januszewskiej wraz z nową radą sołecką. Internetowa Platforma Informacyjna miała na celu prezentację naszej miejscowości dla turystów oraz społeczności zainteresowanych naszą miejscowością. W roku 2012 strona Poręby zyskała nowy wygląd oraz platformę oparto na szybkim dodawaniu treści. Kolejne zmiany graficzne następowały co dwa lata aż do obecnego wyglądu witryny. Nowoczesny wygląd witryny został poprawiony w 2016r. ze względu na duży udział urządzeń mobilnych.

Głównym zadaniem było także stworzenie szybkiej komunikacji z mieszkańcami, którzy na bieżąco mogą sprawdzać newsy z ważnych uroczystości, przeglądać galerię zdjęć oraz dowiedzieć się „Co, Gdzie, Kiedy, będzie…”. Mamy nadzieję, że dotarcie do czytelnika poprzez Internet zwiększy popularność naszej miejscowości jaką jest Poręba w sposób rozrywkowy i przyjemny dla współczesnego internauty. Strona jest aktualizowana na bieżąco, więc można znaleźć tutaj świeże informacje, ogłoszenia. Zachęcamy do promowania naszej miejscowości oraz współpracy.

Jeśli ktoś z Państwa ma informacje proszę zgłaszać i przesyłać pod adres administratora portalu w zakładce kontakt u góry strony. Życzymy miłego przeglądania oraz znalezienia czegoś dla siebie.